Hirose Electric Co Ltd DF9A-15P-1V(20)
DF9A-15P-1V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF9A-15P-1V(20)
Brief Description
CONN HEADER 15POS 1MM SMD TIN
Datasheet Download
DF9A-15P-1V(20).pdf
Availability of DF9A-15P-1V(20)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF9A-15P-1V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF9A-15P-1V(20)
Internal Part NumberEIS-DF9A-15P-1V(20)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package43
SeriesDF9
PackagingTube
Connector TypeHeader, Center Strip Contacts
Number of Positions15
Pitch0.039" (1.00mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights4.3mm
Height Above Board0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF9A-15P-1V(20)
Related LinksDF9A-15, DF9A-15P-1V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF9A-15P-1V(20) Details Description
Related parts for DF9A-15P-1V(20)
RES SMD 2.21KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT DUMMY SHELL SZ 14 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO-214AB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf