Murata Electronics North America DFC31R46P024BHY-TA
DFC31R46P024BHY-TA picture photo
Mfg. Part Number
DFC31R46P024BHY-TA
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DFC31R46P024BHY-TA.pdf
Availability of DFC31R46P024BHY-TA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DFC31R46P024BHY-TA Order Process
Ship out your order
Specifications of DFC31R46P024BHY-TA
Internal Part NumberEIS-DFC31R46P024BHY-TA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DFC31R46P024BHY-TA today.
SeriesDFC31R46P0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DFC31R46P024BHY-TA
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDFC31R46P, DFC31R46P024BHY-TA Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DFC31R46P024BHY-TA Details Description
Related parts for DFC31R46P024BHY-TA
IC DISTRIBUTION SW SGL 8-MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN IDC 13POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 335MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .100" datasheet.pdf
IGBT BIPO 600V 40A TO3P datasheet.pdf