Murata Electronics North America DFC31R74P075LHA-TA1005
DFC31R74P075LHA-TA1005 picture photo
Mfg. Part Number
DFC31R74P075LHA-TA1005
Datasheet Download
DFC31R74P075LHA-TA1005.pdf
Availability of DFC31R74P075LHA-TA1005
QUANTITY
DFC31R74P075LHA-TA1005 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFC31R74P075LHA-TA1005
Internal Part NumberEIS-DFC31R74P075LHA-TA1005
Delivery TimeIn stock, ship DFC31R74P075LHA-TA1005 today.
SeriesDFC31R74P075L
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DFC31R74P075LHA-TA1005
MURATA Product CategoryMURATA Components
DFC31R74P075LHA-TA1005 Details Description
Related parts for DFC31R74P075LHA-TA1005
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 0.432 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
D'VERSIBIT KIT-TYPE "B" AUGER datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf