Murata Electronics North America DFC43R47P050BHX
DFC43R47P050BHX picture photo
Mfg. Part Number
DFC43R47P050BHX
Datasheet Download
DFC43R47P050BHX.pdf
Availability of DFC43R47P050BHX
QUANTITY
DFC43R47P050BHX Order Process
Ship out your order
Specifications of DFC43R47P050BHX
Internal Part NumberEIS-DFC43R47P050BHX
Delivery TimeIn stock, ship DFC43R47P050BHX today.
SeriesDFC43R47P
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DFC43R47P050BHX
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDFC43R4, DFC43R47P050BHX Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DFC43R47P050BHX Details Description
Related parts for DFC43R47P050BHX
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RECPT 60POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 215MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 120V datasheet.pdf
CAP MICA 50PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf