Murata Electronics North America DFCH41G96 DFC41R96P060GHB-TA2210
DFCH41G96 DFC41R96P060GHB-TA2210 picture photo
Mfg. Part Number
DFCH41G96 DFC41R96P060GHB-TA2210
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DFCH41G96 DFC41R96P060GHB-TA2210.pdf
Availability of DFCH41G96 DFC41R96P060GHB-TA2210
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DFCH41G96 DFC41R96P060GHB-TA2210 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFCH41G96 DFC41R96P060GHB-TA2210
Internal Part NumberEIS-DFCH41G96 DFC41R96P060GHB-TA2210
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DFCH41G96 DFC41R96P060GHB-TA2210 today.
SeriesDFCH41G96 DFC41R96P
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DFCH41G96 DFC41R96P060GHB-TA2210
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
DFCH41G96 DFC41R96P060GHB-TA2210 Details Description
Related parts for DFCH41G96 DFC41R96P060GHB-TA2210
CONN HEADER .100 SINGL STR 31POS datasheet.pdf
LASER MODULE 635NM 1-5MW DOT datasheet.pdf
50 OHM COAX ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.3GHZ 8SOIC datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
2.0 WTB DUAL CONN DIP HSG 40CKT datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL PROC 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
RES 12.9064K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf