Diodes Incorporated DFLT27A-7
DFLT27A-7 picture photo
Mfg. Part Number
DFLT27A-7
Brief Description
TVS DIODE 27VWM POWERDI123
Datasheet Download
DFLT27A-7.pdf
Availability of DFLT27A-7
QUANTITY
DFLT27A-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFLT27A-7
Internal Part NumberEIS-DFLT27A-7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Other DrawingsDFLT Series Side
DFLT Series Top
DFLT Series Bottom
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)27V
Voltage - Breakdown (Min)30V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp43.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.15A
Power - Peak Pulse225W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFLT27A-7
Related LinksDFLT, DFLT27A-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DFLT27A-7 Details Description
Related parts for DFLT27A-7
PATCHBAY 24JACK HD NON-TERMINATE datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 5.0V SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 238MA 1.24 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONN HEADR 11POS 3.96MM VERT PCB datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 180MA 1.78 OHM datasheet.pdf