Diodes Incorporated DFLT36A-7
DFLT36A-7 picture photo
Mfg. Part Number
DFLT36A-7
Brief Description
TVS DIODE 36VWM POWERDI123
Datasheet Download
DFLT36A-7.pdf
Availability of DFLT36A-7
QUANTITY
DFLT36A-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFLT36A-7
Internal Part NumberEIS-DFLT36A-7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Other DrawingsDFLT Series Side
DFLT Series Top
DFLT Series Bottom
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
Voltage - Breakdown (Min)40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.87A
Power - Peak Pulse225W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFLT36A-7
Related LinksDFLT, DFLT36A-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DFLT36A-7 Details Description
Related parts for DFLT36A-7
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SOLDR SLV .075" IMM RES W/LEAD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
SENSOR TEMP PWM SMBUS TO39 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT FOR (2) UM4842 datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 22POS datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf