Techflex DFN0.83BK50
DFN0.83BK50 picture photo
Mfg. Part Number
DFN0.83BK50
Manufacturer
Product Category
Solid Tubing, Sleeving
Brief Description
DURA-FLEX .83" BLACK 50'
Datasheet Download
DFN0.83BK50.pdf
Availability of DFN0.83BK50
QUANTITY
DFN0.83BK50 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFN0.83BK50
Internal Part NumberEIS-DFN0.83BK50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySolid Tubing, Sleeving
SeriesDura-Flex
TypeCorrugated
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.835" (21.20mm)
Length50.0' (15.24m)
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFN0.83BK50
Related LinksDFN0., DFN0.83BK50 Datasheet, Techflex Distributor
DFN0.83BK50 Details Description
Related parts for DFN0.83BK50
IC SWITCH SPDT 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR CIRCUIT 4UCSP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 511 OHM 0606 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
POWER SUPPLY, C2234SW datasheet.pdf
SPEAKER - GRAND datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE PIN datasheet.pdf