Vishay Thin Film DFNA2001DT1
DFNA2001DT1 picture photo
Mfg. Part Number
DFNA2001DT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8VDFN
Datasheet Download
DFNA2001DT1.pdf
Availability of DFNA2001DT1
QUANTITY
DFNA2001DT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFNA2001DT1
Internal Part NumberEIS-DFNA2001DT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThin Film DFN Resistor Dividers
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesDFN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFNA2001DT1
Related LinksDFNA2, DFNA2001DT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
DFNA2001DT1 Details Description
Related parts for DFNA2001DT1
DIODE ARRAY GP 400V 4A TO220AB datasheet.pdf
SW PLNGR SPDT 15A SOLD TERM 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.11A SOT89-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
CABLE 30COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 287.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN SKT RT ANGLE SOLDER FLATPAQ datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 3CIRC .250 datasheet.pdf
114 dB, 192 kHz, 6-Channel A/D Converter IC datasheet.pdf