Vishay Thin Film DFNA2002CT1
DFNA2002CT1 picture photo
Mfg. Part Number
DFNA2002CT1
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 8VDFN
Datasheet Download
DFNA2002CT1.pdf
Availability of DFNA2002CT1
QUANTITY
DFNA2002CT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFNA2002CT1
Internal Part NumberEIS-DFNA2002CT1
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFNA2002CT1
Related LinksDFNA2, DFNA2002CT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
DFNA2002CT1 Details Description
Related parts for DFNA2002CT1
SWITCH ROTARY SP 12POS 50MM SLD datasheet.pdf
TAPE CLEAR ANTISTATIC 36 YDS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
WRENCH PIPE 2.1" 16.54" datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 44MA 25 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MICRO 37C SKT 36" RBW datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.082UF RADIAL datasheet.pdf