Vishay Thin Film DFNA4991BT1
DFNA4991BT1 picture photo
Mfg. Part Number
DFNA4991BT1
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.99K OHM 8VDFN
Datasheet Download
DFNA4991BT1.pdf
Availability of DFNA4991BT1
QUANTITY
DFNA4991BT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFNA4991BT1
Internal Part NumberEIS-DFNA4991BT1
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFNA4991BT1
Related LinksDFNA4, DFNA4991BT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
DFNA4991BT1 Details Description
Related parts for DFNA4991BT1
CONN ADAPT SMA JACK TO QMA JACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.7V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 1.18M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 250A DO205AA datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V DPAK datasheet.pdf