Vishay Thin Film DFNA5001BT1
DFNA5001BT1 picture photo
Mfg. Part Number
DFNA5001BT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 5K OHM 8VDFN
Datasheet Download
DFNA5001BT1.pdf
Availability of DFNA5001BT1
QUANTITY
DFNA5001BT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFNA5001BT1
Internal Part NumberEIS-DFNA5001BT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThin Film DFN Resistor Dividers
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesDFN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFNA5001BT1
Related LinksDFNA5, DFNA5001BT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
DFNA5001BT1 Details Description
Related parts for DFNA5001BT1
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.75V 0.15A 4DSBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 YLW/YLW/YLW datasheet.pdf
POE INJECTOR 33.6W 56V BRACKET datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 448 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
128P I/O CABLE SELECTION datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf