Murata Electronics North America DFYK1R88C1R96HHG-TA2410
DFYK1R88C1R96HHG-TA2410 picture photo
Mfg. Part Number
DFYK1R88C1R96HHG-TA2410
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DFYK1R88C1R96HHG-TA2410.pdf
Availability of DFYK1R88C1R96HHG-TA2410
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DFYK1R88C1R96HHG-TA2410 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFYK1R88C1R96HHG-TA2410
Internal Part NumberEIS-DFYK1R88C1R96HHG-TA2410
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DFYK1R88C1R96HHG-TA2410 today.
SeriesDFYK1R88C1R96
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DFYK1R88C1R96HHG-TA2410
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
DFYK1R88C1R96HHG-TA2410 Details Description
Related parts for DFYK1R88C1R96HHG-TA2410
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR ENTRY 5 WIRE 96" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMA datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 4POS datasheet.pdf
SW ROLL PLUNG SPDT SCREW 125V datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 700V RADIAL datasheet.pdf