Digi International DG-ANT-20CB-AG-B
DG-ANT-20CB-AG-B picture photo
Mfg. Part Number
DG-ANT-20CB-AG-B
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA 2/4/5GHZ CB 2DB 25 PCK
Datasheet Download
DG-ANT-20CB-AG-B.pdf
Availability of DG-ANT-20CB-AG-B
QUANTITY
DG-ANT-20CB-AG-B Order Process
Ship out your order
Specifications of DG-ANT-20CB-AG-B
Internal Part NumberEIS-DG-ANT-20CB-AG-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration of Compliance
Standard Package25
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz, 5.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Antenna TypeFlat Patch
Number of Bands2
VSWR2.5
Return Loss-
Gain2dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, U.FL
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DG-ANT-20CB-AG-B
Related LinksDG-ANT-2, DG-ANT-20CB-AG-B Datasheet, Digi International Distributor
DG-ANT-20CB-AG-B Details Description
Related parts for DG-ANT-20CB-AG-B
SWITCH DIP 1-POS SLIDE SMD 6V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB OTP 52PLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIGITAL INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 350MA 3.25 OHM datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 15XXNM SFP+ LC datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHKY 20V 1A 1=20PCS datasheet.pdf