Vishay/Siliconix DG2001DV-T1-E3
DG2001DV-T1-E3 picture photo
Mfg. Part Number
DG2001DV-T1-E3
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC ANLG SWITCH SPDT LV 6TSOP
Datasheet Download
DG2001DV-T1-E3.pdf
Availability of DG2001DV-T1-E3
QUANTITY
DG2001DV-T1-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of DG2001DV-T1-E3
Internal Part NumberEIS-DG2001DV-T1-E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionSwitch
Circuit1 x SPDT - NC/NO
On-State Resistance7 Ohm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)1.8 V ~ 5.5 V
Current - Supply10nA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Supplier Device Package6-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DG2001DV-T1-E3
Related LinksDG2001D, DG2001DV-T1-E3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
DG2001DV-T1-E3 Details Description
Related parts for DG2001DV-T1-E3
TRIMMER 100K OHM 0.2W PC PIN datasheet.pdf
MOUNT CLIP STEEL FOR 24A110 datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC SOUND PROCESSOR SSOP-B28 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 3.9M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.0V datasheet.pdf
CAP FILM 240NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf