Hirose Electric Co Ltd DH-27-CV1B(13)
DH-27-CV1B(13) picture photo
Mfg. Part Number
DH-27-CV1B(13)
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
COVER SCREW LOCK FOR 27POS
Datasheet Download
DH-27-CV1B(13).pdf
Availability of DH-27-CV1B(13)
QUANTITY
DH-27-CV1B(13) Order Process
Ship out your order
Specifications of DH-27-CV1B(13)
Internal Part NumberEIS-DH-27-CV1B(13)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DH-27-CV1B(13)
Related LinksDH-27-C, DH-27-CV1B(13) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DH-27-CV1B(13) Details Description
Related parts for DH-27-CV1B(13)
CAP CER 10UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1A SOT-563 datasheet.pdf
RES 130K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
4W BASE=5000 12VDC W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 33NH SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 3W DO204AL datasheet.pdf