Hirose Electric Co Ltd DH30B-37S
DH30B-37S picture photo
Mfg. Part Number
DH30B-37S
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
IDC PLUG 37POS
Datasheet Download
DH30B-37S.pdf
Availability of DH30B-37S
QUANTITY
DH30B-37S Order Process
Ship out your order
Specifications of DH30B-37S
Internal Part NumberEIS-DH30B-37S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DH30B-37S
Related LinksDH30, DH30B-37S Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DH30B-37S Details Description
Related parts for DH30B-37S
RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CHROMALIT DOME LIGHT SOURCE BULB datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG187A 30AWG 500' datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 300POS SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf