Murata Electronics North America DHR24B202M10KM6513-012
DHR24B202M10KM6513-012 picture photo
Mfg. Part Number
DHR24B202M10KM6513-012
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DHR24B202M10KM6513-012.pdf
Availability of DHR24B202M10KM6513-012
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DHR24B202M10KM6513-012 Order Process
Ship out your order
Specifications of DHR24B202M10KM6513-012
Internal Part NumberEIS-DHR24B202M10KM6513-012
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DHR24B202M10KM6513-012 today.
SeriesDHR24B202M10K
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDE6513
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DHR24B202M10KM6513-012
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
DHR24B202M10KM6513-012 Details Description
Related parts for DHR24B202M10KM6513-012
CONN HEADER 9POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
TOOL HAND DUAC 0.12-0.35MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 12V OUT datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf