Murata Electronics North America DHRB34B102M2BB
DHRB34B102M2BB picture photo
Mfg. Part Number
DHRB34B102M2BB
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1000PF 12KV RADIAL
Datasheet Download
DHRB34B102M2BB.pdf
Availability of DHRB34B102M2BB
QUANTITY
DHRB34B102M2BB Order Process
Ship out your order
Specifications of DHRB34B102M2BB
Internal Part NumberEIS-DHRB34B102M2BB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDHR
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated12000V (12kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.374" (9.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DHRB34B102M2BB
Related LinksDHRB34B, DHRB34B102M2BB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DHRB34B102M2BB Details Description
Related parts for DHRB34B102M2BB
FLEX CABLE - AFF14A/AF14/AFF14A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
LED OSTAR NEUTRAL WHT 4000K 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 3M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITE 500' datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 900MA 348 MOHM datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 10A TO220AB datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf