Murata Electronics North America DHS4E4C371MCXB
DHS4E4C371MCXB picture photo
Mfg. Part Number
DHS4E4C371MCXB
Brief Description
CAP CER 370PF 15KV N4700 DISK
Datasheet Download
DHS4E4C371MCXB.pdf
Availability of DHS4E4C371MCXB
QUANTITY
DHS4E4C371MCXB Order Process
Ship out your order
Specifications of DHS4E4C371MCXB
Internal Part NumberEIS-DHS4E4C371MCXB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
PackagingBulk
Capacitance370pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature CoefficientN4700
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature20°C ~ 85°C
Size / Dimension0.787" Dia x 0.768" L (20.00mm x 19.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DHS4E4C371MCXB
Related LinksDHS4E4C, DHS4E4C371MCXB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DHS4E4C371MCXB Details Description
Related parts for DHS4E4C371MCXB
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN DUST COVER PLUG ARINC 600 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 233.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
INSERTER datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf