Murata Electronics North America DHS4E4C532KT2B
DHS4E4C532KT2B picture photo
Mfg. Part Number
DHS4E4C532KT2B
Brief Description
CAP CER 5300PF 15KV N4700 DISK
Datasheet Download
DHS4E4C532KT2B.pdf
Availability of DHS4E4C532KT2B
QUANTITY
DHS4E4C532KT2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DHS4E4C532KT2B
Internal Part NumberEIS-DHS4E4C532KT2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
PackagingBulk
Capacitance5300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature CoefficientN4700
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature20°C ~ 85°C
Size / Dimension2.632" Dia x 0.768" L (60.00mm x 19.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DHS4E4C532KT2B
Related LinksDHS4E4C, DHS4E4C532KT2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DHS4E4C532KT2B Details Description
Related parts for DHS4E4C532KT2B
TRIMMER 5K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
JUMPER-H2788TR/C2065S/X 2" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 120 OHM 10SIP datasheet.pdf
IC VCXO CLK JITTER ATTEN 20-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS DUAL R/A BRD-BRD datasheet.pdf
CONV AC/DC 90-264VAC 15V 666MA datasheet.pdf
POTENTIOMETER LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.012 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
LED DURIS S5 WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf