Murata Electronics North America DHS4E4G701KL2B
DHS4E4G701KL2B picture photo
Mfg. Part Number
DHS4E4G701KL2B
Brief Description
CAP CER 700PF 40KV N4700 DISK
Datasheet Download
DHS4E4G701KL2B.pdf
Availability of DHS4E4G701KL2B
QUANTITY
DHS4E4G701KL2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DHS4E4G701KL2B
Internal Part NumberEIS-DHS4E4G701KL2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
PackagingBulk
Capacitance700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated40000V (40kV)
Temperature CoefficientN4700
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature20°C ~ 85°C
Size / Dimension1.496" Dia x 1.476" L (38.00mm x 37.50mm)
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DHS4E4G701KL2B
Related LinksDHS4E4G, DHS4E4G701KL2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DHS4E4G701KL2B Details Description
Related parts for DHS4E4G701KL2B
CONN HEADER RT/A 14POS .100 TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS FEMALE CIRCULAR datasheet.pdf
CIR BRKR 100MA 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
PULL SAFETY SW CABLE MAINTAIN datasheet.pdf
T1E1 PROT GR1089 datasheet.pdf
CAP ALUM 640UF 250V SCREW datasheet.pdf