TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E13-35JB-LC
DJT10E13-35JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E13-35JB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT
Datasheet Download
DJT10E13-35JB-LC.pdf
Availability of DJT10E13-35JB-LC
QUANTITY
DJT10E13-35JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E13-35JB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E13-35JB-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions22
Shell Size - Insert13-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E13-35JB-LC
Related LinksDJT10E13, DJT10E13-35JB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E13-35JB-LC Details Description
Related parts for DJT10E13-35JB-LC
RES SMD 140 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS 30AWG 50CM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.1A 8MSOP datasheet.pdf
CONNECTOR COVER 21POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 240PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf