TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E13-4SN-LC
DJT10E13-4SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E13-4SN-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT
Datasheet Download
DJT10E13-4SN-LC.pdf
Availability of DJT10E13-4SN-LC
QUANTITY
DJT10E13-4SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E13-4SN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E13-4SN-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions4
Shell Size - Insert13-4
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E13-4SN-LC
Related LinksDJT10E1, DJT10E13-4SN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E13-4SN-LC Details Description
Related parts for DJT10E13-4SN-LC
SWITCH DIP SHUNT 6POS LP TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC VIDEO CLK SYNTHESIZER 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 15A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
MANAGED SW (7) 10/100, (3) SFP O datasheet.pdf
160UF 450V 35X79 85C ST datasheet.pdf