TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E19-32SA-LC
DJT10E19-32SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E19-32SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT
Datasheet Download
DJT10E19-32SA-LC.pdf
Availability of DJT10E19-32SA-LC
QUANTITY
DJT10E19-32SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E19-32SA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E19-32SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E19-32SA-LC
Related LinksDJT10E19, DJT10E19-32SA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E19-32SA-LC Details Description
Related parts for DJT10E19-32SA-LC
IC RF PWR CNTRL 2GHZ SGL 8MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 200MA 1.6 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 2 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 6.2UH 2.2A 85 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf