TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E21-11HC-LC
DJT10E21-11HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E21-11HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
DJT10E21-11HC-LC.pdf
Availability of DJT10E21-11HC-LC
QUANTITY
DJT10E21-11HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E21-11HC-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E21-11HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E21-11HC-LC
Related LinksDJT10E21, DJT10E21-11HC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E21-11HC-LC Details Description
Related parts for DJT10E21-11HC-LC
SOCKET ADAPTER PLCC TO 32DIP 0.6 datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 5V 8DIP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 3PIN SILVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-3 datasheet.pdf
IC LOAD SW HISIDE 1A SC75-6 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.6MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
470UF 10V 12,5X30MM 85C 15000H datasheet.pdf