TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E21-41HC-LC
DJT10E21-41HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E21-41HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
DJT10E21-41HC-LC.pdf
Availability of DJT10E21-41HC-LC
QUANTITY
DJT10E21-41HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E21-41HC-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E21-41HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E21-41HC-LC
Related LinksDJT10E21, DJT10E21-41HC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E21-41HC-LC Details Description
Related parts for DJT10E21-41HC-LC
IC DVR QUAD FLT PROT PERF 16DIP datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 2.3A SSOT-6 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL NK datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA STKRSHTH PP PVC datasheet.pdf