TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E23-21HB-LC
DJT10E23-21HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E23-21HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
DJT10E23-21HB-LC.pdf
Availability of DJT10E23-21HB-LC
QUANTITY
DJT10E23-21HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E23-21HB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E23-21HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E23-21HB-LC
Related LinksDJT10E23, DJT10E23-21HB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E23-21HB-LC Details Description
Related parts for DJT10E23-21HB-LC
IC TXRX RS232 250KBPS SD 16-SSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 3A DPAK datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1.1UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CERAM AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE RA PIN datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 12POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 925MA 175 MOHM datasheet.pdf