TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E23-21SN-LC
DJT10E23-21SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E23-21SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT
Datasheet Download
DJT10E23-21SN-LC.pdf
Availability of DJT10E23-21SN-LC
QUANTITY
DJT10E23-21SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E23-21SN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E23-21SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E23-21SN-LC
Related LinksDJT10E23, DJT10E23-21SN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E23-21SN-LC Details Description
Related parts for DJT10E23-21SN-LC
MODULE SCR/DIODE 170A 480VAC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
LEGEND PLATE LRG A22 SERIES RED datasheet.pdf
OSC VCXO 360.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
22P MTA156 ASSY 22AWG RED LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 8SIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT PLUG datasheet.pdf
4700UF 25V 25.7X92.5 85C AXI datasheet.pdf