TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E25-24HC-LC
DJT10E25-24HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E25-24HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN
Datasheet Download
DJT10E25-24HC-LC.pdf
Availability of DJT10E25-24HC-LC
QUANTITY
DJT10E25-24HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E25-24HC-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E25-24HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E25-24HC-LC
Related LinksDJT10E25, DJT10E25-24HC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E25-24HC-LC Details Description
Related parts for DJT10E25-24HC-LC
CONN HEADER 74POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 6.3V X7R 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A MPT3 datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CORD 125V 18AWG 3ELEM SLATE 1PC datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 10 POS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf