TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E25-35HN-LC
DJT10E25-35HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E25-35HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN
Datasheet Download
DJT10E25-35HN-LC.pdf
Availability of DJT10E25-35HN-LC
QUANTITY
DJT10E25-35HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E25-35HN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E25-35HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E25-35HN-LC
Related LinksDJT10E25, DJT10E25-35HN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E25-35HN-LC Details Description
Related parts for DJT10E25-35HN-LC
RES 75 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CODE HOP ENCOD/TRNSPND 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 3.09M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
EVAL KIT (2-WIRE BUS INTERFACE ) datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 2A DO214AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 250MW SOD123 datasheet.pdf