TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E25-35PB-LC
DJT10E25-35PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E25-35PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN
Datasheet Download
DJT10E25-35PB-LC.pdf
Availability of DJT10E25-35PB-LC
QUANTITY
DJT10E25-35PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E25-35PB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E25-35PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E25-35PB-LC
Related LinksDJT10E25, DJT10E25-35PB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E25-35PB-LC Details Description
Related parts for DJT10E25-35PB-LC
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/1.1V 0.3A 12TMLF datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SO datasheet.pdf
RES 673 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL R/A LATCH HEADER GOLD 8POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 5PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC datasheet.pdf