TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E25-35SN-LC
DJT10E25-35SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E25-35SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT
Datasheet Download
DJT10E25-35SN-LC.pdf
Availability of DJT10E25-35SN-LC
QUANTITY
DJT10E25-35SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E25-35SN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E25-35SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E25-35SN-LC
Related LinksDJT10E25, DJT10E25-35SN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E25-35SN-LC Details Description
Related parts for DJT10E25-35SN-LC
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC OSC TIMER DUAL 500KHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
I2 DIE 198085070 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
PROX datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 47UF 25V Y5U datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Header 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf