TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E25-61PB-LC
DJT10E25-61PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E25-61PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
DJT10E25-61PB-LC.pdf
Availability of DJT10E25-61PB-LC
QUANTITY
DJT10E25-61PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E25-61PB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E25-61PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E25-61PB-LC
Related LinksDJT10E25, DJT10E25-61PB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E25-61PB-LC Details Description
Related parts for DJT10E25-61PB-LC
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 9.2A 40 MOHM TH datasheet.pdf
IC DSP FIXED POINT 688FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LICOO2 12SON datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION SPDT .1A datasheet.pdf
IC DAC 12BIT PAR DUAL 48VQFN datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FINISHED LINK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf