TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F13-35PA-LC
DJT10F13-35PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F13-35PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN
Datasheet Download
DJT10F13-35PA-LC.pdf
Availability of DJT10F13-35PA-LC
QUANTITY
DJT10F13-35PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F13-35PA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F13-35PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions22
Shell Size - Insert13-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F13-35PA-LC
Related LinksDJT10F13, DJT10F13-35PA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F13-35PA-LC Details Description
Related parts for DJT10F13-35PA-LC
RES 180K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SW PB ILLUM PRTDNG LENS RND RED datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A SOT223-5 datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE HI PERFORM 3A datasheet.pdf
KIT CONN MINI MI II RA SMT datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 30 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 375MA 32VAC/VDC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf