TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F23-21JA-LC
DJT10F23-21JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F23-21JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT
Datasheet Download
DJT10F23-21JA-LC.pdf
Availability of DJT10F23-21JA-LC
QUANTITY
DJT10F23-21JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F23-21JA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F23-21JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F23-21JA-LC
Related LinksDJT10F23, DJT10F23-21JA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F23-21JA-LC Details Description
Related parts for DJT10F23-21JA-LC
IC MULTIPLXR 4:1/2:1 DIFF 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS DL.05" PCB/SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 10W datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DEMO/EVAL PLATFORM FOR DRV2605 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 130PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf