TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F25-24PA-LC
DJT10F25-24PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F25-24PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN
Datasheet Download
DJT10F25-24PA-LC.pdf
Availability of DJT10F25-24PA-LC
QUANTITY
DJT10F25-24PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F25-24PA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F25-24PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F25-24PA-LC
Related LinksDJT10F25, DJT10F25-24PA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F25-24PA-LC Details Description
Related parts for DJT10F25-24PA-LC
CONN HEADER .100 SINGL STR 26POS datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 200V 60A TO-3 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SER 1M 16VQFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 10SOIC datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 120POS 0.20MM datasheet.pdf