TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E13-35BB
DJT14E13-35BB picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E13-35BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT
Datasheet Download
DJT14E13-35BB.pdf
Availability of DJT14E13-35BB
QUANTITY
DJT14E13-35BB Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E13-35BB
Internal Part NumberEIS-DJT14E13-35BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions22
Shell Size - Insert13-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E13-35BB
Related LinksDJT14E, DJT14E13-35BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E13-35BB Details Description
Related parts for DJT14E13-35BB
DIODE ZENER 9.1V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO STR 34POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
HAN M PROTECT COVER DIE CAPC FOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO5 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf