TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E21-16AA
DJT14E21-16AA picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E21-16AA
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN
Datasheet Download
DJT14E21-16AA.pdf
Availability of DJT14E21-16AA
QUANTITY
DJT14E21-16AA Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E21-16AA
Internal Part NumberEIS-DJT14E21-16AA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions16
Shell Size - Insert21-16
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E21-16AA
Related LinksDJT14E, DJT14E21-16AA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E21-16AA Details Description
Related parts for DJT14E21-16AA
CABLE 2RCA MALE-FEMALE 2.5M datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
FAN BLOWER 120.7X31MM 48V BD48B7 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD323F datasheet.pdf
SENSOR 14 VDC TO 33 VDC datasheet.pdf
RES 1.01K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 290MA 2.3 OHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf