TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E23-21AN
DJT14E23-21AN picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E23-21AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN
Datasheet Download
DJT14E23-21AN.pdf
Availability of DJT14E23-21AN
QUANTITY
DJT14E23-21AN Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E23-21AN
Internal Part NumberEIS-DJT14E23-21AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E23-21AN
Related LinksDJT14E, DJT14E23-21AN Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E23-21AN Details Description
Related parts for DJT14E23-21AN
IC EEPROM 4KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM GRN/GRN BI-LEVEL RA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN RECEPT 24POS PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6SON datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf