TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E23-21HB-LC
DJT14E23-21HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E23-21HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN
Datasheet Download
DJT14E23-21HB-LC.pdf
Availability of DJT14E23-21HB-LC
QUANTITY
DJT14E23-21HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E23-21HB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14E23-21HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E23-21HB-LC
Related LinksDJT14E23, DJT14E23-21HB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E23-21HB-LC Details Description
Related parts for DJT14E23-21HB-LC
DIODE MODULE 1.6KV 100A ADDAPAK datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MMIC SWITCH DPDT USB12 datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 614 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
13+13 WAY M VERT BM SMT W/5MM JS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HC-K 6/0-ESTS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V datasheet.pdf