TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E25-24PA-LC
DJT14E25-24PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E25-24PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN
Datasheet Download
DJT14E25-24PA-LC.pdf
Availability of DJT14E25-24PA-LC
QUANTITY
DJT14E25-24PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E25-24PA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14E25-24PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E25-24PA-LC
Related LinksDJT14E25, DJT14E25-24PA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E25-24PA-LC Details Description
Related parts for DJT14E25-24PA-LC
IC OPAMP CHOPPER 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS SMT VERT 30AU datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS PLUG-WIRE 10M datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TYPE4 SFTY LGHT CRTN AT 823MM datasheet.pdf