TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E25-35PA-LC
DJT14E25-35PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E25-35PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN
Datasheet Download
DJT14E25-35PA-LC.pdf
Availability of DJT14E25-35PA-LC
QUANTITY
DJT14E25-35PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E25-35PA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14E25-35PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions128
Shell Size - Insert25-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E25-35PA-LC
Related LinksDJT14E25, DJT14E25-35PA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E25-35PA-LC Details Description
Related parts for DJT14E25-35PA-LC
HEX STANDOFF 6-32 NYLON 5/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC I-CODE SLI SMART LABEL DIE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 6.5VOUT 25W datasheet.pdf
ECCOSORB 24X24 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 10 PG9 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
UNIV POWER CAP HSG 2P P/MOUNT datasheet.pdf
2P, RAST 5 TAB HEADER, THV datasheet.pdf
IGBT 650V 20A TO220 datasheet.pdf