TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E25-35SA-LC
DJT14E25-35SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E25-35SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT
Datasheet Download
DJT14E25-35SA-LC.pdf
Availability of DJT14E25-35SA-LC
QUANTITY
DJT14E25-35SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E25-35SA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14E25-35SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions128
Shell Size - Insert25-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E25-35SA-LC
Related LinksDJT14E25, DJT14E25-35SA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E25-35SA-LC Details Description
Related parts for DJT14E25-35SA-LC
TVS DIODE 160VWM TO220 datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 65NS 66SCSP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TEST LEAD 22AWG 300V GRAY 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
K8377A TOOL KIT datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf