TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14F25-19SB-LC
DJT14F25-19SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14F25-19SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
DJT14F25-19SB-LC.pdf
Availability of DJT14F25-19SB-LC
QUANTITY
DJT14F25-19SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14F25-19SB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14F25-19SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14F25-19SB-LC
Related LinksDJT14F25, DJT14F25-19SB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14F25-19SB-LC Details Description
Related parts for DJT14F25-19SB-LC
CONN HEADER .100 SINGL R/A 23POS datasheet.pdf
CABLE TIE HEAVY POLY WR BK 14.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FILTER OUTPUT MOTOR DRIVE 4A datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR 74POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 370MA 270 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 354V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf