TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14F25-24SA-LC
DJT14F25-24SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14F25-24SA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT
Datasheet Download
DJT14F25-24SA-LC.pdf
Availability of DJT14F25-24SA-LC
QUANTITY
DJT14F25-24SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14F25-24SA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14F25-24SA-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14F25-24SA-LC
Related LinksDJT14F25, DJT14F25-24SA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14F25-24SA-LC Details Description
Related parts for DJT14F25-24SA-LC
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DUAL RS232 ESD-PROT 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 28AWG 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf