TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14F25-29HB-LC
DJT14F25-29HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14F25-29HB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN
Datasheet Download
DJT14F25-29HB-LC.pdf
Availability of DJT14F25-29HB-LC
QUANTITY
DJT14F25-29HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14F25-29HB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14F25-29HB-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions29
Shell Size - Insert25-29
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14F25-29HB-LC
Related LinksDJT14F25, DJT14F25-29HB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14F25-29HB-LC Details Description
Related parts for DJT14F25-29HB-LC
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 902MHZ 0603 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 4POS datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 8SIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 105MA 29.9 OHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5K OHM 5% 175W datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 4X5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf