TE Connectivity Deutsch Connectors DJT16E23-21HA-LC
DJT16E23-21HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT16E23-21HA-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
DJT16E23-21HA-LC.pdf
Availability of DJT16E23-21HA-LC
QUANTITY
DJT16E23-21HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT16E23-21HA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT16E23-21HA-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT16E23-21HA-LC
Related LinksDJT16E23, DJT16E23-21HA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT16E23-21HA-LC Details Description
Related parts for DJT16E23-21HA-LC
CONN DB37 CRIMP FEMALE NICKEL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS LO PRO 2.50MM datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 40mA Backlight 8-MLP (3x3) datasheet.pdf
RES 0.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
GRACE INERTIA CONNECTOR 3.5 2P datasheet.pdf
VARISTOR datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf