TE Connectivity Deutsch Connectors DJT16E23-53SA-LC
DJT16E23-53SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT16E23-53SA-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT
Datasheet Download
DJT16E23-53SA-LC.pdf
Availability of DJT16E23-53SA-LC
QUANTITY
DJT16E23-53SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT16E23-53SA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT16E23-53SA-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions53
Shell Size - Insert23-53
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT16E23-53SA-LC
Related LinksDJT16E23, DJT16E23-53SA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT16E23-53SA-LC Details Description
Related parts for DJT16E23-53SA-LC
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.6VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
IC CODEC AUDIO/TELEPHONY 65FBGA datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 0.19A SOT-23 datasheet.pdf