TE Connectivity Deutsch Connectors DJT16E25-61PN-LC
DJT16E25-61PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT16E25-61PN-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN
Datasheet Download
DJT16E25-61PN-LC.pdf
Availability of DJT16E25-61PN-LC
QUANTITY
DJT16E25-61PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT16E25-61PN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT16E25-61PN-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT16E25-61PN-LC
Related LinksDJT16E25, DJT16E25-61PN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT16E25-61PN-LC Details Description
Related parts for DJT16E25-61PN-LC
FUSE BOARD MOUNT 315MA 65VAC/VDC datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC P600 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.85A 48.8 MOHM datasheet.pdf
IC FLASH 16GBIT VBGA datasheet.pdf
DIN-SIGNAL Q064MW-13,0C1-1 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER RA GRN ME 6CKT datasheet.pdf
FLEXIBLE LIGHT PIPE datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf